Nárast vývozu textilu a odevov v júli 2026 medziročne o 7,6 %, keďže sa zrýchľuje dopĺňanie zásob v zámorských maloobchodoch

Aug 14, 2026

Podľa oficiálnych obchodných štatistík zverejnených Generálnou colnou správou zaznamenal objem vývozu textilu a odevov z Číny v júli 2026 výrazný nárast. Merané v USD, hodnota vývozu za jeden-mesiac dosiahla28,79 miliardy dolárov, zastupujúca a7.6%medziročný-medzi{1}}ročný nárast-najvyššia miera rastu exportu za jeden-mesiac zaznamenaná v tomto roku.

 

Tento nárast odzrkadľuje ukončenie cyklov znižovania zásob v zámorí a sústredené uvoľňovanie jesenných a zimných objednávok medzi globálnymi maloobchodnými značkami. Podrobný rozpis kategórií vývozu a cieľových trhov však odhaľuje výrazné štrukturálne rozdiely medzi odberateľskými medziproduktmi a odberateľskými hotovými odevmi.

 

1. Rozdelenie obchodných údajov: metriky USD a RMB odhaľujú rozdiel v kategórii

Vyhodnotenie obchodnej výkonnosti naprieč menovými metrikami potvrdzuje, že medzinárodní nákupcovia uprednostňujú následné hotové odevy, pričom dočasne oneskorujú doplnenie látky a priadze:

  • Júlový prehľad kategórií (USD):Vývoz textilných medziproduktov (priadze a tkaniny) spolu12,35 miliardy dolárovv júli stúpa6.4%rok-viac ako{1}}rok, ale zmluvne8.7%mesiac-za-mesiac. Dosiahol sa dokončený vývoz odevov16,45 miliardy dolárov, skákanie8.5%z4.4%mesiac-za-mesiac.
  • Kumulatívna výkonnosť (január – júl USD):Celkový vývoz textilu a odevov dosiahol174,75 miliardy dolárov, hore2.4%medziročne-medzi-rokmi (expandovanie o 1 percentuálny bod rýchlejšie ako kumulatívny rast za H1). Nahromadili sa textilné medziprodukty85,34 miliardy dolárov(+3.9 % medziročne), kým hotové odevy dosiahli89,40 miliárd dolárov(+0.9 % medziročne), čo podčiarkuje vyššiu dlhodobú-stabilitu rastu v textilných materiáloch.
  • Hodnoty denominované v RMB:Dosiahnutý celkový vývoz od januára do júla1 208,43 miliardy RMB(-1,5 % medziročne; textil 5 905,5 stoviek miliónov RMB +0.1 %, odevy 6 178,8 stoviek miliónov RMB -2,9 %). Jednomesačný júlový export predstavoval spolu196,26 miliárd RMB(+2.3 % medziročne, -1,1 % medzimesačne), s textilom na84,14 miliárd RMB(+1.1 % medziročne, -8,2 % medziročne) a odevy za112,12 miliárd RMB(+3.1 % medziročne, +5.1 % MoM).

 

2. Dynamika trhu a štrukturálne zraniteľnosti

Zatiaľ čo júlové údaje o exporte poukazujú na silnú prevádzkovú kapacitu v rámci integrovanej siete čínskej textilnej výroby, obchodná výkonnosť zostáva nerovnomerná medzi regionálnymi trhmi a uzlami dodávateľského reťazca:

 

Výkon exportu textilu a odevov do Číny (júl a január – júl 2026)

Obchodná metrika / sektor Hodnota exportu za júl (USD) Júlový medziročný rast Júlový rast Kumulatívne január – júl (USD) Kumulatívne medziročné
Kombinovaný textil a odev 28,79 miliardy dolárov +7.6%(Ročné maximum) -- 174,75 miliardy dolárov +2.4%
Textilné medziprodukty 12,35 miliardy dolárov +6.4% -8.7% 85,34 miliardy dolárov +3.9%
Hotové odevy 16,45 miliardy dolárov +8.5% +4.4% 89,40 miliárd dolárov +0.9%
Regionálny trh USA Prvý-polovičný vodič +12.5 % (1. polrok) Primárny motor rastu Jediný rýchlo{0}}rastúci trh Štrukturálne riziko

 

Medzi kľúčové rizikové faktory ovplyvňujúce kontinuitu druhého-polovice patria:

  1. Spoľahlivosť rastu jednotného{{0} trhu:Spojené štáty americké slúžili ako primárny motor rastu a zaznamenali a12.5%medziročný-medzi{1}}ročný nárast dovozu v H1 2026. európskom dovoze dopytu zostal rovnaký, zatiaľ čo tradičné regionálne trhy-vrátane ASEAN, Japonska a Južnej Kórey-oslabli.
  2. Cykly kompresie a doručenia objednávky:Kupujúci v zámorí zachovávajú konzervatívne stratégie zásob, uprednostňujú menšie veľkosti dávok, kratšie dodacie lehoty a rýchle{0}}dopĺňanie odozvy oproti dlhodobým-hromadným objednávkam.
  3. Nesúosenie proti prúdu vs.Zámorské značky v súčasnosti spotrebúvajú existujúce zásoby látok predtým, ako sa zaviažu k novým objednávkam látok. Tkáčovne a farbiarne čelia zaostávajúcej obnove objednávok v porovnaní s montovňami odevov.

 

3. Druhá-polovica operačných stratégií pre výrobcov textilu

Textilné podniky musia zosúladiť výrobné pracovné postupy so zámorskými plánmi obstarávania, aby sa zorientovali v rozdieloch v kategóriách a zachytili dopyt po doplnení zásob v druhej{0}}polovici:

  • Vykonanie exportu odevov:Výrobcovia odevov by sa mali zamerať na obdobie maximálnej jesennej a zimnej dodávky, pričom by sa mali špecializovať na funkčné vrchné oblečenie, tepelné oblečenie a-aktívne oblečenie s pridanou hodnotou, aby sa vyhli konkurencii s nízkymi-maržami.
  • Zarovnanie tkaniny proti prúdu:Tkáčovne a pradiarne by sa mali pripraviť na sekundárnu vlnu doplňovania látok, ktorá sa očakáva okolo septembra, keď odevné továrne rozšíria produkciu jesenných/zimných odevov. Zosúladenie produkcie priadze a látok s domácimi exportnými-výrobcami odevov vyrovnáva dočasné oneskorenia v priamych zahraničných rezerváciách látok.

 

4. Zvyšovanie hodnoty exportu pomocou vyhovujúcich a udržateľných inovácií vlákien

S cieľom zachytiť exportné objednávky s vysokou{0}}maržou a splniť medzinárodné požiadavky na súlad so značkou počas cyklov rýchleho{1}}dopĺňania, musia výrobcovia textilu uprednostňovať certifikované, udržateľné suroviny.

 

Integrácia pokročilých syntetických vlákien zlepšujeMateriálový výkona podporuje dodržiavanie globálneho obchodu:

  • Ekologická-certifikovaná sledovateľnosť s recyklovanými polymérmi:Na splnenie prísnych environmentálnych požiadaviek na severoamerických a európskych maloobchodných trhoch sú spriadacie závody vybavené certifikáciou GRS-Recyklované polyesterové staplové vláknodo exportných priadzí. Používanie sledovateľných recyklovaných polymérov znižuje emisie uhlíka, spĺňa ciele udržateľnosti značky a posilňuje konkurencieschopnosť závodu.
  • Ekologické riešenia-degradovateľných vlákien:Integrácia udržateľných technológií, ako je naprBiologicky odbúrateľný rad CiCLO®umožňuje závodom vyrábať ekologické-tkaniny, ktoré znižujú perzistenciu syntetických mikrovlákien v prírodných ekosystémoch. Nasadenie ekologických-materiálov zlepšuje diferenciáciu produktov a vytvára trvaléOdolnosť dodávateľského reťazcaproti volatilite svetového obchodu.

 

Strategický súhrn pre vedúcich pracovníkov exportu textilu

Júlový nárast exportu Číny demonštruje odolnosť integrovanej textilnej výroby počas zámorských cyklov dopĺňania zásob. Keďže globálni kupujúci požadujú rýchlu-reakciu dodania a overenú udržateľnosť, výrobcovia, ktorí kombinujú flexibilnú výrobu s vyhovujúcimi vláknami, majú stále najlepšiu pozíciu na získanie podielu na trhu.

 

Využitím našej vybudovanej medzinárodnej siete dodávateľského reťazca v Číne, Thajsku a Vietname podporujeme globálnych obchodných partnerov pri získavaní vysokovýkonných optických vstupov-vyhovujúcich požiadavkám, optimalizácii výrobných pracovných postupov a vykonávaní odolnýchGlobálne stratégie získavania zdrojov.

Tiež sa vám môže páčiť